×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Programının temel amacı, hukuk fakültesi mezunlarına Kamu hukuku anabilim dalında bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak bilgiyi yorumlama ve değerlendirme becerisini kazandırarak uzmanlaşmalarını sağlamaktır. Program, amaca uygun olarak, Anayasa Hukuku, Ceza ve Ceza Usul Hukuku, İdare ve İdari Yargı Hukuku, Mali Hukuk, Milletlerarası Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku bilim dallarında güncel hukuki meseleleri konu alan derslerden oluşturulmuştur. Dersler Hukuk Fakültesinin her biri alanında uzman güçlü kadrosu tarafından verilmektedir.

Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Programında öğrenciler iki zorunlu beş seçmeli ders, bir seminer dersi ve danışman nezaretinde hazırlanan yüksek lisans tezini tamamladıkları takdirde mezun olabilmektedirler.

Öğrenciler kendi ilgi alanlarına göre zengin ders kataloğumuzda bulunan dersler arasından seçim yapabilme imkânına sahiptirler. Örneğin anayasa hukuku veya mali hukuk yahut ceza hukuku alanında bilimsel çalışma yapmak isteyen öğrenci bu alandaki dersleri, idare hukuku ve insan hakları hukuku alanlarında bilimsel çalışma yapmak isteyenler ise bu alanlarda açılan derslerle, kontenjanlar ölçüsünde,  kendi programlarını belirleyebilirler. Bu suretle öğrencilerimizin bilimsel araştırma becerisini kazanmalarının yanı sıra diledikleri alan veya alanlarda uzmanlaşmalarının önü açılmaktadır.

Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Programı, mezunlarına Kamu Hukuku Doktora programına girebilme olanağı vermektedir.