×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

 

                    

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Değerli Öğrencileri,

1998 yılında eğitim ve öğretim faaliyetine başlayan Hukuk Fakültemiz, “insan hakları temel çerçevesinde hukuk devletinin temel ilkelerinin özümsenmesinin sağlandığı, hukukun ulusal ve uluslararası çerçevede toplumsal önemi bağlamında hukuk eğitiminin öneminin ayrımında olan akademisyenleri ve öğrencisiyle hukuk eğitiminde saygın, köklü ve yenilikçi bir Hukuk Fakültesi kimliğinin sürdürülmesi” vizyonuyla yirmi yılı aşkın süredir hukukçular yetiştirmektedir.

Hukuk Fakültesi müfredatını toplumdaki ve teknolojideki gelişmelere göre güncellemekte, öğrencilerine alanında yetkin öğretim üyelerimiz tarafından verilen temel hukuk derslerinin yanında geniş bir seçimlik ders katalogu sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Fakültemiz ve Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen çeşitli bilimsel sempozyum, toplantı ve konferanslar ile alanında uzman hukukçularla bir araya gelebilme fırsatı bulabilmektedirler.

Sevgili Öğrenciler,

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin öğrenimleri boyunca en fazla ihtiyaç duyduğu tesislerin arasında kütüphaneler ve çalışma salonları başta gelir. Çankaya Üniversitesi bünyesindeki iki büyük kütüphaneden birinde hukuk kaynakları ağırlıklı olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kütüphanemiz zengin yerli ve yabancı veri tabanlarına, e-kitap ve e-dergilere abone olup öğrencilerimiz bu kaynaklara uzaktan erişim olanağına sahiptir. Bunların yanı sıra yirmi dört saat açık çalışma odaları ve salonlar, özellikle sınav dönemlerinde, öğrencilerimizin fazlasıyla kullandığı alanlar arasındadır.

Öğrencilerin akademik gelişiminin yanında sanat, sosyal ve sportif alanlarda da aktif olmasını önemsemekteyiz. İlgi alanınıza göre tiyatro, müzik, dans, satranç, münazara, çevre, toplumsal cinsiyet, sosyal yardım gibi değişik konularda faaliyet gösteren çok sayıdaki öğrenci topluluklarından birine katılabilirsiniz. Öte yandan Çankaya Üniversitesinin her iki kampüsünde bulunan spor tesislerinden yararlanabilir veya spor takımlarımızda görev alır, turnuvalara katılabilirsiniz.

Değerli öğrencilerimiz,

Mezuniyet sonrası muhtelif hukuk dallarından birinde uzmanlaşmak ve bilimsel çalışma yapmak isteyen hukukçular için lisansüstü programlarımız mevcuttur. Yıllardır devam eden “özel hukuk” ve “kamu hukuku” yüksek lisans ve doktora programları, ders çeşitliliği ve öğrencinin ilgi alanının yanı sıra farklı hukuk dallarından da ders almasına olanak sağlayan esnek yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Geleceğe atılan en önemli adım olan meslekî eğitim döneminizde ve mezuniyet sonrasında da siz hukukçu meslektaşlarımızla birlikte olmak bizim için mutluluktur.

Fakültemizin eğitiminin temel hedefleri doğrultusunda insan haklarına saygılı, sorgulayan, yapıcı, çözüm üreten, adalet duygusuna sahip, toplumsal ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden hukukçu bireyler olarak meslek yaşamınızı sürdüreceğinizden eminiz. Hepinize bu yolda başarılar diliyorum.

                  

Prof. Dr. Feriha Bilge TANRIBİLİR

Dekan